Podzimní setkání 2018


Praha — 23.11.2018 – 25.11.2018

Všechny fotky jsou k nalezení v galerii.

Letošní setkání započalo o třetí hodině odpolení u Národní technické knihovny na Dejvicích. Opět lámeme rekordy, setkalo se tu celých 34 řešitelů!

Pátek se nesl ve znamení informačních technologií, po prohlídce fakulty následovaly přednášky a po večeři ochutnávka Contestu – programátorské soutěže. Pro ty, kteří se s programováním zatím tolik nesetkali, byl připraven úvod, kdy se naučili vytvářet „uklízecí roboty“.

Večer se účastníci nadšeně vrhli na stolní hry, především na tradičního FIKSLERA. A měli čas si popovídat, probrat zážitky a poptat se na vše, co je zajímá o studiu a to jak současných studentů, tak vyučujících.

V sobotu ráno už jsme zase na Dejvicích, tentokrát v CIIRCu – Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky, kde jsme se dozvěděli o úskalích vývoje robota, který by jednou mohl pomáhat záchranářům. Poté, co jsme si procvičili binární počítání a naplnili svá bříška obědem, prošli jsme si chodby a laboratoře CIIRCu. Část z nás si pak hrála s Arduinem a jiní programovali robota Nao a Pepper. Následoval workshop zaměřený na logické obvody a když všichni napočítali do tří, čekala je pizza okořeněná přednáškou o genetických algoritmech.

Po dni plném přemýšlení jsme si nakonec i pořádně zaběhali a poznali u toho Dejvický kampus. Strategické myšlení (a orientace v mapě) bylo ale potřeba i tady a zrádci mohli číhat všude. Mnohé to přesto neunavilo a FIKSLER našel své příznivce i v brzkých ranních hodinách – je přeci poslední večer!

Ráno jsme se probudili k připravené snídani – veledíky VeleVandě a Martinovi!

Loučíme se a těšíme se, že se sejdeme opět na jarním soustředění.