Setkání na podzim 2015


Praha — 6.11.2015 – 8.11.2015

Fotky ze soustředění na FB stránce Fotky – Praha 2015

Zápis ze setkání:

Sešli jsme se v pátek brzy po obědě na Karlově náměstí. Nejdříve jsme se podívali na předkolo Robosoutěže, poté nás čekala návštěva Katedry řídicí techniky a Katedry kybernetiky. Zkoušeli jsme vyvažovat kuličku na tyči, udržet vrtulník na místě pomocí dvou vrtulí, podívali se na nejnovějšího záchranného robota používaného v místě požáru vybaveného i robotickou rukou a také vyzkoušeli inverzní kyvadlo v podobě jednokolové obdoby SEGWAY.

Následoval přesun do Dejvického kampusu a prohlídka projektu CAVE – projekce na tři stěny a podlahu, která spolu se speciálními brýlemi navodí pocit jako by byl uživatel sám přítomen ve virtuálním světě, který je mu prezentován. Na Fakultě informačních technologií jsme poté obdivovali možnosti zobrazení v SAGE Labu, jehož 20 obrazovek má dohromady rozlišení 9600×4320 px a přenosové rychlosti tu dosahují až ke 24 Gb/s.

Poté se nám dostalo jak potravy světské v podobě pizzy, tak „duchovní” v podobě přednášky na přání. Probírala se nejen teorie grafů, ale i práce s maticemi, afinní transformace nebo třeba správná implementace spojového seznamu. Pak už jsme zamířili do ZUŠ ve Slezské ulici, která se nám na víkend stala druhým domovem ;) Následovaly deskové hry, povídání a hraní na kytaru i všemožné jiné hudební nástroje ;) Po půlnoci jsme vyrazili do Vinohradských ulic plnit nezvyklé úkoly, jako chytání polštáře bez pomoci rukou nebo chození v „želví formaci” a zkusili jsme si i světelnou signalizaci přes Nuselské údolí ;)

V sobotu, jakmile jsme dospali páteční dlouhou noc, čekal nás opět přesun na Karlovo náměstí. Každý tým dostal dvě sady Lega Mindstorms a odpoledne se neslo v duchu lítých bojů na improvizovaném fotbalovém hřišti. Robotičtí hráči byli vytrvalí, a přestože jim občas něco upadlo, bojovali až do konce.

Cestou zpět do „školy” jsme se ještě protáhli několika parkovými hrami a dokoupili zásoby. Po večeři — děkujeme, Eliško! ;) — a krátké hudební seanci jsme se pustili do hry na špiony. Někteří padali do sklepa ze schodů, někteří ulizovali marmeládu a jiní zase hledali mléko :) A protože se nám před půlnocí ještě nechtělo spát, vyrazili jsme na krátkou geocacherskou procházku po okolí. Po nedělním kakau a úklidu jsme vyrazili domů.